ייעוץ מקצועי על הרחקת יונים ממרז בעזרת רשת יונים + דוקרנים

אנו מומחים בביצוע הרחקת יונים ממרזב בעזרת רשת יונים + דוקרנים, ניתן להתקשר לקבלת ייעוץ מקצועי בחינם.
נשמח לראותכם בין לקוחותינו הרבים, מהלל בע”מ הרחקת יונים.
מומלץ!

הרחקת יונים ממרזבים דורשת מיומנות רבה בעבודה על גגות רעפים. יש לזכור שעבודה על גג רעפים היא עבודה על משטח שביר ע”פ חוק לכן מרחיק יונים חייב להיות בעל רישיון והסמכה לעבודה על משטח שביר לפני הגישה לפתרון וביצוע הרחקת יונים.

בכדי לבצע הרחקת יונים לצמיתות ממרזבים יש לבדוק מאיזה סוג של מרזב אנו רוצים לבצע הרחקת יונים.

הרחקת יונים ממרזבים
הרחקת יונים ממרזבים

ישנם שלושה סוגים של מרזבים לביצוע הרחקת יונים:

1. מרזב בטון (בעל שפה של 15-20 ס”מ).
2. מרזב אלומיניום (ללא שפה).
3. מרזב אלומיניום (אמריקאי בעל שפה של 2 ס”מ).

פיתרון הרחקת יונים ממרזבים בטון (בעל שפה של 15-20 ס”מ)

שלב 1 – פירוק לפני ביצוע הרחקת יונים

יש לפרק את השורה הראשונה של הרעפים כדי לנקות את המרזב ביתר קלות ולהכנה לקראת התקנת רשת יונים אשר תמנע מיונים אפשרות קינון וביצוע הרחקת יונים לצמיתות.

פירוק לפני ביצוע הרחקת יונים
פירוק לפני ביצוע הרחקת יונים 2

שלב 2 – ניקיון לפני ביצוע הרחקת יונים

לאחר פירוק הרעפים יש לנקות את המרזב מלשלשת יונים, לפנות את קיני יונים מהמרזב ולהכין את המקום נקי להתקנת רשת נגד יונים אשר מתנע חזרה נוספת של יונים.

ניקוי נזקי יונים
ניקוי מרזבים
ניקוי נזקי יונים במרזבים
ניקוי קיני יונים

שלב 3 – התקנת רשת נגד יונים

התקנת רשת יונים מקצועית או רשת יונים מגולוונת בלבד הכוללת מסגרת פלדה או התקנת רשת יונים בהדבקה על הרעפים וקידוחים בחלק חיצוני של שפת המרזב. התקנת מסגרת רשת יונים תותקן על שפת הבטון של המרזב ומצד שני : רשת יונים תותקן מתחת לרעף השני הקיים על הגג, לאחר החזרת שורת הרעפים הראשונה רשת יונים תיכנס כלפי מטה.

בצורה זו רשת יונים מונעת כניסה של יונים לתוך המרזב ו / או לתוך חלל גג הרעפים דבר שימנע קינון יונים במרזב + לשלשת יונים וכמובן וסתימת המרזב. יש לבצע פתיחות קלות ברשת יונים לפי מיקום ורצון הלקוח בעזרת מותחנים כדי שבעתיד יהיה אפשרות גישה למרזבים כדי לנקות אותם.

רשת יונים - מרזבים
רשת יונים במרזב

שלב 4 – סגירת גג רעפים לפני סיום ביצוע רשת יונים להרחקת יונים

בזמן סגירת שורה ראשונה של רעפים שפורקו ע”י מרחיק היונים יש לשים לב לא לקרוע את רשת היונים היה ועין אחד של רשת יונים נקרעה יש לחברה בעזרת טבעות פלדה בלבד.

רשת יונים במרזב 2
סגירה על רשת יונים

שלב 5 – פירוק דוקרנים נגד יונים מפלסטיק והתקנת דוקרנים נגד יונים מנירוסטה

לאחר התקנת רשת יונים וסגירה של גג הרעפים בחזרה למקומו יש להתקין דוקרנים נגד יונים מנירוסטה קפיציים דגם W. מסביב לכל המבנה. דוקרנים נגד יונים ימנעו מיונים אפשרות נחיתה על שפת המרזב ולכלוך של צואת יונים כלפי החלק התחתון של המבנה בנוסף דוקרנים אלו נועדו למנוע מיונים לכלוך המרזב.

דוקרנים נגד יונים ימנעו מיונים לשבת על שפת המרזב ומסביב למבנה מצב זה ימנע מהיונים לשלשת על רשת היונים ועל ספת המרזב.

דוקרנים נגד יונים במרזב
דוקרנים נגד יונים במרזבים
דוקרנים + רשת יונים
דוקרנים במרזב

לפני הרחקת יונים

הרחקת יונים ממרזבים לפני

אחרי הרחקת יונים

הרחקת יונים ממרזבים אחרי

הרחקת יונים מרזב אלומיניום (ללא חלק חיצוני)

למרזבי אלומיניום יש קוטר של 8-10 ס”מ. כדי למנוע קינון של יונים בתוך המרזב יש להתקין בתוכו קפיץ מקפיץ ל- הרחקת יונים ממרזבים. קפיץ מקפיץ להרחקת יונים מגיע בקוטר 8 ס”מ ואורך שנע בין 7-14 מטר. קפיץ להרחקת יונים עשויים נירוסטה שעברה עיבוד מיוחד. קפיץ נגד יונים שומר על צורתו לאורך שנים. חוסר יציבותו של “קפיץ מקפיץ” גורם ל- יונים אי נוחות ומעבר למקום אחר. ובכך אני מבצעים הרחקת יונים ממרזבים.

קפיץ מקפיץ מרזבים
קפיץ להרחקת יונים מרזבים

מרזבי אלומיניום בתוספת חלק חיצוני של 2 ס”מ

מרחיק יונים מתקין קפיץ מקפיץ נגד יונים בתוך המרזב ובתוספת של החלק החיצוני של המרזב מתקינים דוקרנים נגד יונים מנירוסטה קפיציים דגם N. זוהי טעות נוראה שכן הלקוח משלם עבור שני מוצרים להרחקת יונים + עבודה כפולה. בעוד שאם נתקין רק על הקצה החיצוני של המרזב דוקרנים נגד יונים מדגם w יונים לא יוכלו לעמוד על המרזב וגם לא יוכלו להיכנס למרזב מכיוון שדוקרנים נגד יונים דגם w נפתחים עד 15.5 ס”מ 10 של קוטר המרזב + 2 ס”מ שפה וכך נחסך מהלקוח50% מעלות ההתקנה והדוקרנים.

דוקרנים מרזבים
הרחקת יונים קפיץ