דוקרנים נגד יונים
התקנת דוקרנים על אדן חלון, מעקה, גגות רעפים
לסוגי הדוקרנים

קטלוג דוקרנים נגד יונים

אנו היבואן הרשמי של דוקרנים נגד יונים בעלי תו תקן אירפואי ומבצעים עבודות התקנת דוקרנים ומכירה של דוקרנים בכל הארץ.
הדוקרנים מיוצרים באירופה ובעלי תו תקן אירופאי CE, תו תקן בינלאומי ISO ומוגנים מקרינת שמש UV.

דוקרנים דגם MH-W4

4 שורות דוקרנים עשויים נירוסטה 302 עם בסיס פוליקרבונט מוגן קרינת שמש UV. אורך הבסיס חצי מטר ליחידה, 40 דוקרנים עם רוחב פתרון של 15 ס"מ.

5 שנים אחריות

מחיר: 40₪ למטר

דוקרנים דגם MH-Y-X

4 שורות דוקרנים עשויים נירוסטה 302 עם בסיס נירוסטה 302. אורך הבסיס חצי מטר ליחידה, 30 דוקרנים עם רוחב פתרון של 10 ס"מ.

5 שנים אחריות

מחיר: 55₪ למטר

דוקרנים דגם MH-W7

7 שורות דוקרנים עשויים נירוסטה 302 עם בסיס פוליקרבונט מוגן קרינת שמש UV. אורך הבסיס חצי מטר ליחידה, 50 דוקרנים עם רוחב פתרון של 19 ס"מ.

5 שנים אחריות

מחיר: 50₪ למטר

דוקרנים דגם MH-N

2 שורות דוקרנים עשויים נירוסטה 302 עם בסיס פוליקרבונט מוגן קרינת שמש UV. אורך הבסיס חצי מטר ליחידה, 20 דוקרנים עם רוחב פתרון של 5 ס"מ.

5 שנים אחריות

מחיר: 35₪ למטר

דוקרנים נגד יונים דגם mh-z

דוקרנים דגם MH-Z

4 שורות דוקרנים עשויים נירוסטה 302 עם בסיס פוליקרבונט מוגן קרינת שמש UV. אורך הבסיס חצי מטר ליחידה, 30 דוקרנים עם רוחב פתרון של 10 ס"מ.

5 שנים אחריות

מחיר: 50₪ למטר

דבק לדוקרנים

דבק FC40 לבן

דבק נקניק 310 מ"ל מתאים להתקנה של עד 10 מטר דוקרנים נגד יונים עם מכשיר מתאים. הדבק מוגן קרינת שמש UV ועמיד בכל תנאי מזג האוויר בארץ.

מחיר: 35₪ ליחידה

נקניק דבק לדוקרנים

דבק נקניק FC40 לבן

דבק נקניק לבן 600 מ"ל מתאים להתקנה של עד 20 מטר דוקרנים נגד יונים עם מכשיר מתאים. הדבק מוגן קרינת שמש UV ועמיד בכל תנאי מזג האוויר בארץ.

מחיר: 65₪ ליחידה

יד עוזרת

יד עוזרת להתקנת דוקרנים

יד עוזרת באורך מטר בתוספת של יד נותנת מרחק של כ 1.8 מטר עבודה ומתאימה להתקנת דוקרנים נגד יונים במקומות בהם הגישה לא אפשרית.

מחיר: 60₪ ליחידה

קפיץ מקפיץ

קפיץ מקפיץ למעקות ומרזבים

קפיץ נירוסטה אשר מומלץ להתקנה בתוך מרזבים, מעקות ובמקומות בהן לא מעוניינים להתקין דוקרנים נגד יונים. (מידות: 12 מטר אורך ו-11 ס"מ קוטר).

מחיר: 40₪ למטר (מצב פתוח)

יצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

התקנה ומכירה של
דוקרנים נגד יונים

בעבור רבים היונה נחשבת לסמל השלום וכחיה שמנציחה עבורנו רגעי אושר ונחת. כיום המצב מעט מסובך יותר וכי יונים מוכרות כמזיקים תברואתיים ובשל כך במקומות רבים גם פרטיים ובוודאי עסקיים יש למנוע מהן להתיישב ולקנן באזור. היונים מהוות מטרד קשה בשל העובדה שהן מעבירות מזיקים, גורמות להיווצרות מחלות שונות, עושות רעש רב והלשלשת החומצתית שלהן אף עשויה להזיק גם היא לרכוש. באמצעות דוקרנים נגד יונים וכן עזרים שונים אחרים ניתן יהיה למגר את הבעיה ולשמור על בריאותכם ובריאות המשפחה שלכם.

אפשרויות שונות להרחקת יונים

מכיוון שאיננו רוצים להרוג את היונים אלא רק לגרש אותם ולגרום לכך שלא יקוננו באזור שלנו פותחו שיטות הומניות שונות לצורך גירוש היונים מבלי לפגוע בהן. דוקרנים נגד יונים היא אחת השיטות, כאשר אנו למעשה חוסמים את אפשרות הנחיתה של היונים ואלה מבינות שאין להן מקום נוח ובטוח לנחות בו. לצד דוקרנים נגד יונים ישנן שיטות רבות אחרות שפותחו בשנים האחרונות כמו למשל: דחלילים בצורות שונות, לייזרים, רשתות נגד יונים ועוד.

מדוע הדוקרנים כל כך אפקטיביים?

ביחס לשיטות האחרות ניתן להתקין דוקרנים נגד יונים יחסית בקלות. מלבד נושא ההתקנה מדובר בשיטה נוחה ביותר שמתאימה כמעט לכל אזור ועמידה בפני מזג האוויר (תלוי כמובן בסוג הדוקרנים ובאיכותם). את הדוקרנים ניתן להתקין על גגות הבתים, על רעפים, על צנרת, אדן החלון, מרזבים ועוד. כל אלה הנם אזור קינון מועדף על היונים שמחפשות מקום בטוח ושקט לדגור על הביצים שלהן ולגדל את הגוזלים. התקנת דוקרנים נגד יונים תגרום לכך שהיונים לא ירגישו בנוח וכך תוכלו אתם להיפתר בצורה הומנית מהיונים שלא יחזרו שוב לאותו מקום.

סוגים שונים של דוקרנים נגד יונים

כמו בכל מוצר כיום ישנם סוגים שונים ותחליפים של אותו מוצר. כאשר מדובר בהתקנת דוקרנים נגד יונים יהיה עליכם לבחור בדוקרנים איכותיים בעל תו תקן אירופאי המצביעים על מוצר איכותי ותקין. כאשר אנו רוצים לבחור דוקרנים צריך לקחת בחשבון את תנאי מזג האוויר (שמש חזקה, גשם, רוחות וכד') וכן תנאי השטח השונים. בהתאם לאלה נצטרך לבחור את סוג הדוקרנים המתאים ביותר עבורנו.

כמובן שישנם גם דוקרנים מוזלים יותר כמו דוקרני פלסטיק או נחושת, אך דוקרני הנירוסטה הם המומלצים ביותר. הדוקרנים שלנו בחברת מהלל בע"מ הרחקת יונים מבוססים פוליקרבונט אשר מסייעים בהגנה מפני קרני השמש ובכך שומרים על אורך חיי המוצר לאורך זמן רב.

אנשים רבים מנסים לחסוך בעלויות הדוקרנים על חשבון האיכות ואז תוך זמן קצר יחסית נאלצים לשלם פעם נוספת בעבור החלפת הדוקרנים ובכך מבזבזים יותר זמן וכסף.

איך מתבצעת העבודה בשטח?

הדבקת הדוקרנים צריכה להתבצע באמצעות סיליקון בדרך כלל לצורך הדבקה חזקה ועמידה בפני מזג האוויר. כמובן שאיכות הדוקרנים והסוג שלהם תשפיע על עמידות המוצר גם כן. את המקום יש לנקות היטב מלכלוך ואבק ורק אז להניח את הדוקרנים במקום הרצוי. מומלץ לוודא היטב שהמיקום הוא המיקום הנכון.

במידה והיונים כבר מקוננות באזור ויש ביצים בתוך הקן מומלץ להיוועץ עמנו בנושא לגבי פתרונות פינוי שונים והומניים. במידה ויש כבר גוזלים מומלץ לחכות בערך שבוע שאלה יגדלו ויעזבו את הקן ורק אז לבצע את הפינוי ועבודת הסילוק.

אנו בחברת מהלל בע"מ הרחקת יונים נבצע עבורכם את העבודה באהבה גדולה ובמקצועיות רבה תוך שימוש בדוקרנים איכותיים ביותר וחומר הדבקה חזקה שיעמוד בפני כל תנאי מזג האוויר. לפרטים נוספים והזמנות צרו עמנו קשר באתר או בטלפון בכל עת.

שאלות ותשובות

יונים יכולים להיות מאוד נחמדות בסיפורים או כאשר הן רחוקות מאתנו אולם אם הן נמצאות בסביבתנו הן יכולות להוות מטרד לא פשוט. ראשית – הן חיות בלהקות וצווחות שעות רבות במהלך היום להרחיב את אויביהן וזה עשוי להיות רעש בלתי נסבל. לשלשת היונים יכולה להרוס רכוש וכמובן שהמפגע הגדול ביותר אולי הוא הכינים והווירוסים השונים שהן עשויות להעביר. על כן נעשה שימוש בפתרונות כמו דוקרנים נגד יונים על מנת למגר את הבעיה.

שורה של דוקרנים המהווים מהם שדה קוצה או שורה של קוצים המיועדים למנוע את נחיתתן את היונים באזור מישורי שעשוי להיות להן נוח לקינון. למשל: אדן החלון שלכם.

יש דוקרנים מנירוסטה ויש דוקרנים מפלסטיק. אלה מנירוסטה מתחלקים בדרך כלל לשלושה דגמים כאשר ההבדל ביניהם הוא מבנה, אורך וכמות הדוקרנים. דוקרני הפלסטיק מוזלים יותר ובדרך כלל מתאימים לתקופה קצרה, לניסיון כדי לראות אם עובד או לבתים הם דוקרנים אלה משתלבים טוב יותר מבחינת העיצוב ואין בעיה לבעלי הבית להחליף את הדוקרנים אחת לשנה-שנתיים.

את היונים לא מדבירים על ידי חיסול שלהן בדומה למזיקים רבים אחרים, אלא פועלים לטובת הרחקתם מהאזור. זאת נעשה באמצעות התקנת רשת יונים או דוקרנים נגד יונים שיהוו את האופציה הטובה ביותר למנוע מהיונים לנחות במיקומים אסטרטגיים בסביבתנו ולקונן שם. לדוגמה: אדן החלון, על גבי מנוע המזגן שלנו, על גבי קולטי הדוד, על גג הבניין ועוד. שימוש בדוקרנים יסייע במניעת הנחיתה של היונים באזורים אלה שיבינו שזה לא מקום טוב לקינון ויתעופפו למקום אחר לבנות את הקן שלהן.

הם חזקים ועמידים יותר לאורך זמן. הקוצים שלהם ניצבים בזוויות שונות וכך מונעים את נחיתת היונים מזוויות שונות ולכן יעילים יותר. ניתן לצבוע אותם בקלות לפני ההתקנה כדי שהשתלבו עם העיצוב במקום שבו הם מותקנים.

ניתן להתקין את הדוקרנים לבד או להיעזר במומחה שיבצע את ההתקנה עבורכם. דוקרני פלסטיק ניתן להדביק באמצעות דבק חזק ומיוחד ואילו את דוקרני הנירוסטה תצטרכו להתקין על ידי קידוח והברגה. כאן ייתכן וכדאי להיעזר באיש מקצוע. אנו בחברת מהלל בע"מ הרחקת יונים מתמחים בפתרונות דוקרנים נגד יונים ונשמח לבצע לכם גם את ההתקנה בצורה המקצועית והטובה ביותר. ככל שיש גם יותר סיכון בעבודה בגובה כדאי שלא לבצע את ההתקנה בעצמכם ולפנות למתקין מקצועי שיבצע זאת עבורכם.

טווח המחירים הוא גדול ועשוי להשתנות בהתאם לכמה פרמטרים אבל בואו נדבר מספרים: בדרך כלל ההתקנה תהיה באזור 100-150 שח למטר כולל הדוקרנים. התקנה מורכבת עשויה להגיע גם עד 300 שקלים למטר.

לכתבה במאקו 12 על מהלל בע"מ הרחקת יונים אצל מנחם הורוביץ, התכנית הכלכלית: לחצו כאן.