ייעוץ מקצועי על הרחקת יונים מבתים פרטיים

אנו מומחים בביצוע הרחקת יונים מבתים פרטיים, ניתן להתקשר לקבלת ייעוץ מקצועי בחינם.
נשמח לראותכם בין לקוחותינו הרבים, מהלל בע”מ הרחקת יונים.
מומלץ!

לפניכם שאלות ותשובות הקשורות בתחום הרחקת יונים מבתים פרטיים

התשובות נענו ע”י אורן מהלל מנהל חנות המוצרי הרחקת יונים.
השאלות נשאלו ע”י הארגון הבן-תחומי “רב קומות”.

חנות מוצרי הרחקת יונים
חנות מוצרי הרחקת יונים

כיצד מגיעים לעיסוק במקצוע : הרחקת יונים מבתים פרטיים ?

אני יכול להעיד על עצמי, אני הגעתי למקצוע הרחקת יונים לפני כעשור שנים עקב בעיית יונים בחלון חדרי, היו שם שתי יונים שהיו מעירות אותי כל בוקר וגם התחלתי להתגרד בכל הגוף, לאחר שהייתי אצל רופא עור התברר לי שכל הבעיה נוצרה עקב כיני היונים שחיות על הלשלשת [צואה/הפרשות] של היונים וגם מתחת לכנפיים שלהן. לאחר בדיקה ברשתות השיווק הגדולות מצאתי דוקרנים מפלסטיק והדבקתי על אדן החלון אולם זה לא מנע את הגעתן – היונים הצליחו לנחות על הדוקרנים.
קניתי חומר מיוחד להרחקת יונים – ספריי דבק – שהיה אמור לגרום להן אי-נוחות ולעוף אבל הכי מצחיק שהן המשיכו להתיישב על אדן החלון.
אני באישיותי אדם מאוד יסודי, התחלתי להתעניין בפתרונות לצמיתות של בעיות היונים ופשוט למדתי כל מה שקשור ביונים ואת דרך הטיפול בבעיה והתאהבתי במקצוע.

איזו הכשרה ותכונות דרושים לעוסקים במקצוע ?

תכונה שחשוב מאוד שתהיה למרחיק יונים היא יצירתיות וכמובן ידע רב שנצבר עם השנים על מנת לתת את הפתרון לכל מבנה. הפיתרון הבסיסי לכל מבנה נשמע פשוט: חסימה של היונים ע”י רשת יונים או דוקרנים להרחקת יונים אך כל מבנה תוכנן לבנייה באופן שונה, וצריך להתאים לו באופן ייחודי את התקנת רשת יונים על מנת למנוע פגיעה במבנה ובחזות הבניין.

ההכשרה שעוברים המתקינים היא חפיפה בהתקנות עם צוות מיומן, ההכשרה עורכת כשנה ולאחר מכן נוצר צוות חדש. הביטוחים למתקין משתנה ממתקין למתקין. הביטוח הכי יקר הוא ביטוח לעובדים בסנפלינג, ובנוסף לכל העובדים אחריות תאונות עבודה ואובדן כושר עבודה ועוד…

האם קיים ביטוח מיוחד למרחיקי יונים במקצוע ?

מקצוע הרחקת יונים נושא עמו סיכונים רבים ולכן יש ביטוח מלא לכל עובד.

עד שלא נתקלתי ברשת תמוהה באחד מרבי-הקומות בהם סיירתי לא ידעתי על קיום בעיית יונים במסתורי הכביסה, כאשר שמעתי כמה שבועות לאחר מכן יונה במסתור הכביסה בדירתי הבנתי כי הבעיה חוצת ערים וותק מבנים.