ייעוץ מקצועי על כיני יונים

אנו מומחים בנושא כיני יונים, ניתן להתקשר לקבלת ייעוץ מקצועי בחינם.
נשמח לראותכם בין לקוחותינו הרבים, מהלל בע”מ הרחקת יונים.
מומלץ!

כיני יונים ודרך הטיפול בכנים

כיני יונים הם נקודה בגודל של חצי מראש של סיכה, יש להבין שהם מאוד קטנים, צורתם כמו ביצה ומאוד קשה לראות אותם. כחלק מחיפוש מקור דם הם מטיילות על הקירות הבית. צבע כיני היונים הוא שקוף והם ניזונים מדם כאשר הם עוקצים הצבע שלהם משתנה משקוף לכתום ולפעמים גם לאדום, הדם בדרך כלל הוא של בעלי חיים כגון: ציפורים קטנות, דרורים, יונים ועוד… לבתי מגורים כיני יונים מגיעים כתוצאה מקינון באזור הקרוב לבית ומנחיתה של יונה על אדני חלונות, מכיוון שכיני היונים נמצאות מתחת לכנפיים של הציפורים והיונים. כאשר יונים מקננות חלק מכיני היונים יעברו לקן ולאחר מכן לגוזלים שיבקעו כאשר יונים וגוזלים יעזבו את הקן כיני היונים יחפשו מקור דם חדש ומהר מאוד הכינים יכנסו לתוך אזור המגורים של האדם ויחפשו לעקוץ את האדם כדי שיוכלו להמשיך לחיות. מהרגע שהאדם נעקץ ע”י כיני היונים עובר לגופו ריר הגורם לגירוי, פריחה המתפשטת לכל הגוף ואם לא מקבלים טיפול ע”י רופא עור, ריר כיני היונים עלול לגרום לשולים קשים עד כדי התייבשות. לפעמים ריר של כיני היונים עלול לגרום לדלקת עיניים אשר מתפתחת לדלקת ריאות .

כיני יונים
טיפול בכיני יונים

לסיכום:

1. יונים הן מזיקות לאדם בעיקר דרך הלשלשת שלהן ונושאות מזיקים מסוכנים – כיני יונים
2. כיני יונים “מארחות” נגיפים וחיידקים מסוגים שונים שעלולים לגרום מחלות.
3. כיני יונים הינם צרה והדרך להימנע מכל מגע עם כיני יונים היא להרחיק את היונים מסביבת המגורים.
4. בעת ביצוע הרחקת יונים נמנע את המגע עם כיני יונים בסביבת מגורינו.
5. כאשר מסלקים את קן היונים כיני היונים ימותו תוך שבועיים באם לא ימצאו יונה חדשה.

הדברת כיני יונים

במהלך זה נפנה את הקן היונים וננקה את הלשלשת אשר שהשאירו היונים ונדביר את אזור מסתור הכביסה, גג רעפים ובתוך מבנה המגורים ובקירות הבית בתכשיר בעל רמת רעילות נמוכה. לאחר מהלך זה נרחיק את היונים לצמיתות בעזרת רשת נגד יונים אשר תמנע אפשרות כניסה של יונים לחלל הסובל מבעית היונים ובנוסף נתקין דוקרנים נגד יונים אשר ימנעו נחיתה וחניית יונים באיזורים בעלי בעיה.

שאלות ותשובות בנושא כיני יונים:

שאלה: מה מאבחן רופא העור כשיש כיני יונים?

תשובה: רופא עור איבחן אצל אחד מבני הבית כיני יונים, לאחר גרוד מסיבי של שבוע וחצי בערך, בתחילה יוצאים באזור הגירוד פצעים הדומים לעקיצות. הרופא הורה לו למרוח משחה נגד גרדת יומיים ולאחר שבוע לחזור על הטיפול. כמו כן הורה לי לבצע טיפול זה בעוד שבוע גם אם אין לי גרוד. מהו זמן הדגירה ?

שאלה: מהו זמן הדגירה?

תשובה: זמן הדגירה משתנה ויכול להיות עד כחודש. יש להרחיק יונים בבית ע”י רשתות נגד יונים ודוקרנים ובנוסף יש לעשות הדברת כיני היונים בבית ע”י מדביר מורשה ובעל רישיון בתוקף. תשובה זו אינה תחליף לייעוץ אצל הרופא מומחה שראה בעיניו את התופעות ומכיר את פרטי המקרה.

שאלה: איזה ריסוס מתאים נגד כיני היונים?

תשובה: ריסוס נגד כיני יונים יש לבצע על ידי שימוש בחומרים, ידידותיים לסביבה המופקים מן הצומח. הרחקת יונים במסתורי כביסה, מחללים פנימיים של גגות וממרפסות – על ידי התקנת רשת יונים אשר תמנע מהיונים אפשרות כניסה לחלל וקינון בתוכו. הרחקת יונים מאדני חלונות, ממעקות רוכבי רעפים וממזגנים – יש לבצע בעזרת דוקרנים נגד יונים.

שאלה: האם יונים נחשבות לציפורים מזיקות?

תשובה: יונים נחשבת לציפורים ידידותית ושאינן מזיקות במישרין, אך תחת הכנפיים שלה גדלים כיני יונים, אשר עוברות ללשלשת ולקינים שלהן כאשר הן מקננת במסתור הכביסה, על אדן החלון, בתוך חלל גגות הרעפים ובמרזבים. כיני היונים הם מקור הבעיה ולכן כשמרחיקים יונים גם כיני היונים מתרחקות.

שאלה: איך אפשר לאבחן האם מקור הגירוי הוא כיני יונים או ממשהו אחר ?

תשובה: קשה מאד לאבחן את מקור הגירוד ולטפל בו ולכן יש ללכת לרופא עור והוא אמור לאבחן את מקור הגירוי ולתת את הטיפול המתאים.
אבחון וטיפול נכון של הרופא תאפשר לבני הבית לחזור לשגרת חיים רגילה וללא פחד. קיימות מחלות נוספות המועברות לאדם על ידי יונים ועלולות להתפתח לכדי דלקת בעניים ומכיוון שאיננו יכולים לנחש מומלץ להתייעץ עם רופא לזיהוי הבעיה ואופן פתרונה.

שאלה: איך נוכל למנוע כניסה של כיני יונים באזור מגורנו ?

תשובה: כדי למנוע כניסה של כיני היונים לביתנו בשלב ראשון יש צורך לפעול לשם הרחקת יונים מביתנו, לאחר מכן להזמין מדביר מוסמך כדי שיעשה הדברת יונים בבית ובאזור קינון היונים.