הקורונה, או בשמו האחר: COVID19 הוא ללא ספק נגיף שמעורר לא מעט לחץ, דאגה ואף חששות וחרדות בקרב כלל הציבור. כאשר גילו בישראל שנגיף הקורונה הגיע גם אליה, הוחלט על ידי הדרגים הגבוהים, בהתייעצות עם ראשי מערכת הבריאות בישראל, לנקוט במספר פעולות נחוצות וחשובות לצורך שמירה על האוכלוסייה עד כמה שניתן והימנעות מהדבקה המונית. בין רצף ההנחיות וההגבלות, הוטל על אזרחי ישראל שלא לבקר בני משפחה, לא להתכנס, לא לצאת מביתם ליותר מ100 מטר לרבות להצטיידות במזון או תרופות ועוד. מעבר להנחיות ולהגבלות שמטרתן היא להשאיר כמה שיותר את הציבור בבית ולמנוע ממנו להתקהל, הציבור הנוחה לשמור על היגיינה בכל מקום שבו הוא מצוי ולהקפיד לצאת מהבית עם מסיכה וכפפות.

חיטוי קורונה

חשיבות ההיגיינה בהתמודדות עם נגיף הקורונה

הקורונה כאמור הוא נגיף מלחיץ מאוד וזאת בעיקר בשל העובדה שהוא לא מוכר ועל כן, אין חיסון ואין תרופה עבורו. על אף שהנגיף יכול לעבור בקלות מאנשים בריאים שנדבקו ממנו, הרי שישנם לא מעט אוכלוסיות בסיכון שהנגיף יכול לסכן את חייהם ואף לגרום לתמותה. כמו כן, לעיתים הנגיף יכול לסכן את חייהם ולגרום לתמותה גם בקרב אנשים בריאים. הלחץ הרב גרם לכל אדם לתהות כיצד הוא יכול לשמור על בריאותו ובריאות כל קרוביו בצורה הטובה ביותר בתקופה זו.

מלבד שהייה בבית עד כמה שניתן ויציאה החוצה רק עבור צרכים חיוניים, כל אדם יכול לשמור על עצמו מהנגיף בשמירה על ההיגיינה האישית והביתית שלו. חשוב מאוד לחטא את הידיים ולשטוף את הידיים במים וסבון כמה פעמיים ביום, לרבות הפעמים שבהם יוצאים מהבית או חוזרים וכן, מומלץ שלא להתעטש או להשתעל לחלל האוויר אלא למרפק. להיגיינה יש תפקיד חשוב בכל הנוגע למיגור הנגיף ואין לזלזל בה. חשוב לשמור על הניקיון בכל חלל ובמקרה הצורך, לדאוג לחיטוי קורונה בחלל שבו שהה אדם הנושא את נגיף הקורונה.

חיטוי קורונה - במה מדובר?

כאשר מדובר על חיטוי קורונה, מדובר על פעולת חיטוי שחייבת להתבצע על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום זה. פעולת החיטוי מתבצעת באמצעות התזת חומר מיוחד בלחץ, באמצעות מכשור מיוחד. החומר שמשתמשים בו לצורך חיטוי קורונה הוא לרוב חומר בטוח לשימוש אשר איננו מסכן את  השוהים במקום באופן כלשהו. את החומר יש להתיז על כלל המשטחים בכל חלל שבו ישנו חשד ששהה אדם שנשא את נגיף הקורונה, במערכת המיזוג, באוויר עצמו ועוד. כמובן שעל מנת שחיטוי קורונה יהיה יעיל ובטוח, אין לבחור באנשי מקצוע חובבניים בתחום זה. יש להקפיד בבחירת אנשי המקצוע ולבחור את הטובים ביותר.

מדוע חשוב לבצע חיטוי קורונה?

אין ספק שחיטוי קורונה הוא דבר שחשוב מאוד לעשות בכל חלל שבו שהה חולה קורונה או בכל חלל שבו ישנו חשד ששהה חולה קורונה. לכאורה, לא מעט אנשים מאמינים כי נגיף הקורונה יכול לעבור רק בין אדם חולה בקורונה לאדם אחר השוהה עימו, אולם, אין זה נכון. נגיף הקורונה מגלה עמידות רבה על משטחים ואף בחלל. כלומר: אדם שנשא את נגיף הקורונה ושהה בחלל כלשהו, עלול להשאיר בחלל שאריות מהנגיף לפחות ל3 שעות ושאריות מהנגיף על משטחים שונים לפחות לכמה ימים, בהתאם לסוג המשטח המדובר. מכיוון שניתן להדבק גם משאריות נגיף המצויות בחלל או על משטחים, אין ספק שחשוב מאוד לבצע חיטוי קורונה לכל חלל שבו שהה חולה קורונה, הן על המשטחים השונים שבו והן באוויר עצמו.

בכדי לבצע חיטוי קורונה בצורה הטובה והיסודית ביותר, חשוב מאוד לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום. מהלל הרחקת יונים יסייעו לכם בביצוע חיטוי קורונה יסודי ואיכותי בכל חלל באשר הוא. כל שעליכם לעשות זה להשאיר פרטים או ליצור קשר ואנו נשמח לסייע לכם.

חברת מהלל בע”מ הרחקת יונים אינה מבצעת חיטוי נגד קורונה אך מספקת כתבה זאת לידיעה בלבד.